Когенераційні установки
Когенераційні установки
У компанії "ESTAR Україна" ми пропонуємо широкий вибір когенераційних установок, забезпечуючи нашим клієнтам відмінне рішення для одночасного виробництва тепла та електроенергії.
Когенерація - це енергоефективний процес, який включає одночасне виробництво електричної та теплової енергії, що дозволяє оптимально використовувати всі можливості власної генерації енергії та підвищує загальний коефіцієнт корисної дії (ККД) електростанції до 90% і більше. У процесі виробництва електроенергії тепло використовується для живлення інших інфраструктурних або виробничих установок.
Застосування установок дозволяє збільшити енергоефективність систем перетворення, що веде до скорочення використання первинної енергії, порівняно з традиційною системою генерації.
Класифікація на основі використовуваного теплоносія передбачає два основні види:
- Перший тип використовує гарячу воду як теплоносій.
- Другий тип використовує гарячу пару як теплоносій.
Залежно від потреб та вимог замовника, вибирається відповідний тип пристрою, хоча також можливе виробництво гібридних пристроїв, які поєднують обидва способи теплопостачання та постачання тепла споживачеві.
Принцип роботи установок полягає у виробництві двох типів енергії: електричної у вигляді змінного трифазного струму з частотою 50 Гц та теплової у вигляді пари або гарячої води. Ефективне використання палива дозволяє знизити його обсяг, вартість та загальні витрати за рахунок збільшення продуктивності. Комбіноване виробництво забезпечує більший вихід енергії за одночасного споживання палива. Ефективність роботи установок може досягати 92% залежно від їхньої конструкції.
Тепло, що виділяється під час згоряння палива, утилізується за допомогою теплообмінників. Відпрацьовані гази, що мають високу температуру і є теплоносієм, проходять через економайзери по теплообмінних каналах під тиском. Холодна вода прокачується у протипотоці через ці канали, нагріваючись у процесі. Охолоджені вихлопні гази викидаються через систему скидання, а нагріта вода прямує до споживачів.
Когенераційні установки можуть використовувати кілька видів палива, вибір яких залежить від типу обладнання. Серед найбільш перспективних напрямів виділяється використання біогазу або біопалива завдяки їхній доступності, екологічності та відносно низькій вартості. Також варіантами є використання побічних газів, таких як звалищний, попутний нафтовий, шахтний або рудничний газ.
Вид установки | Вид палива |
---|---|
Парова турбіна | Будь-яке |
Газова турбіна | Газ, біогаз, дизельне паливо, гас |
Поршневий двигун із запаленням від стиснення (дизель) | Газ, біогаз, дизельне паливо |
Поршневий двигун із запаленням від іскри (газ) | Газ, біогаз |
Економія палива відбувається за рахунок того, що тепло, вироблене в процесі генерації електроенергії, не зникає, а ефективно використовується для забезпечення теплопостачання. | |
Зниження витрат на спорудження та експлуатацію електричних та теплових мереж досягається завдяки оптимізації процесів та ресурсів, а також використанню більш ефективних та економічних технологій. | |
Перевага у скороченні викидів парникових та токсичних газів пов'язана з більш ефективним використанням палива та зниженням споживання енергії. |
Зменшення витрат за передачу енергії забезпечується шляхом розміщення енергетичних установок безпосередньо поруч із основними споживачами. | |
Збільшення надійності енергопостачання здійснюється з допомогою підвищення загального коефіцієнта ефективності. Коли опалення не потрібне і котельні простоюють, продовжується виробництво електроенергії. | |
Простота технічного обслуговування за рахунок інтеграції компонентів, зменшення кількості частин, що рухаються, єдиної системи управління та оптимізації процесів роботи системи. |
Когенераційні установки засновані на газопоршневих та газотурбінних агрегатах. Вони використовуються не тільки як резервні, допоміжні джерела тепло та електроенергії, але і як незалежні альтернативні міні ТЕЦ.
Обладнання, призначене для одночасного виробництва енергії та тепла, або енергії, тепла та холоду, характеризується простотою конструкції, економічністю та швидким періодом окупності.
Чим більше виробляється енергії, тим більше тепла виділяється у процесі цієї генерації. Якщо є зайва кількість тепла, то надлишки відводяться в атмосферу. Якщо недостатня кількість - встановлюються додаткові водогрійні пікові котли.
Користувачі не залежать від централізованих енергосистем. Обладнання може забезпечувати автономну роботу підприємств чи віддалених населених пунктів за умови наявності газу на об'єкті.
Знижується потреба в покупній енергії на величину теплової та електричної енергії, що виробляються, що сприяє зменшенню виробничих витрат.
Розглянемо на прикладі. Для підприємства є потреба в електроенергії для роботи обладнання, освітлення та інших потреб. Крім того, значна кількість тепла потрібна для оптимального функціонування виробничих процесів.
Підприємство розраховує та підсумовує витрати на електроенергію та тепло до та після встановлення когенераційної установки. Когенераційна установка надає такі переваги:
- Оптимізація використання енергії та тепла: Когенераційна установка дозволяє підприємству одночасно генерувати електроенергію та теплову енергію. Ця подвійна перевага від високоефективної когенерації надає підприємству більшої гнучкості та ефективності використання енергії. Теплову енергію, яка зазвичай втрачається в процесі виробництва електроенергії, можна використовувати для опалення приміщень або виробничих процесів. Це дозволяє оптимізувати використання енергії та зменшує витрати на опалення або інші процеси, що потребують тепла.
- Підвищення надійності виробництва: За відсутності електропостачання в періоди блекаутів або через непередбачені обставини у постачальника струму когенераційна установка допоможе забезпечити безперебійну роботу підприємства. Забезпечення надійного енергопостачання та зниження витрат на енергію підвищує загальну ефективність виробництва підприємства, що, у свою чергу, сприяє його конкурентоспроможності та прибутковості.
- Окупність обладнання: За рахунок встановлення когенераційних установок підприємство досягає низьких витрат завдяки ефективному використанню тепла, що виникає як бічний продукт виробництва електроенергії. Когенераційні установки дозволяють одночасно виробляти електричну енергію і тепло, використовуючи теплову енергію, яка зазвичай втрачається в традиційних електростанціях. Цей підхід дозволяє зменшити витрати на паливо, що сприяє більш швидкій окупності обладнання порівняно з дизельними генераторами.
Інженерні рішення починаються з розробки проекту, який включає розрахунки і параметри установки, характеристики, режими роботи, систему автоматизованого управління. Важливо передбачити систему аварійного охолодження двигуна, що зазвичай вимагає включення системи повітряного охолодження, що розміщується на даху контейнера газопоршневої установки або машинного залу будівлі.
Для забезпечення безпеки експлуатації контур охолодження заповнюється етиленгліколем замість води, щоб уникнути розривів труб під час перепадів температури. При проектуванні системи управління необхідно приділити особливу увагу як окремої установки, так комплексу установок, що працюють паралельно між собою.
Управління процесом когенерації залежить від типу системи, до якої належить установка – централізованої чи розподіленої. Централізоване управління здійснюється генеруючими компаніями, а розподілене – муніципалітетами, приватними міні-електростанціями та підприємствами. Керуючий контролер грає ключову роль управлінні установками, приймаючи дані від датчиків і забезпечуючи автоматизацію процесів управління.
Установка працює у різних кліматичних умовах, витримуючи перепади температури та тиску. Виробництво електроенергії є пріоритетом, при надлишку тепла воно скидається в атмосферу, а за нестачі встановлюються додаткові пікові котли для забезпечення тепловою енергією.
Тригенерація це найбільш зручний спосіб одночасного виробництва електроенергії, тепла та холоду. Отримані ресурси можуть бути використані взимку для опалення та влітку для охолодження, що особливо важливо для підтримки оптимальних умов зберігання на складах продукції, що швидко псується. Ефективність такого обладнання значно підвищується за рахунок його здатності генерувати ресурси цілий рік.
Для виробництва холоду в рамках тригенерації використовуються абсорбційні установки, які відводять зайве тепло та підтримують необхідну температуру.
Проекти тригенерації мають наступні переваги:
- Економічність: використання надлишкової теплової енергії для виробництва холоду, що дозволяє знизити собівартість виробництва.
- Підвищення завантаження когенераційної установки за рахунок додавання тригенераційного циклу, що збільшує ефективність вкладених інвестицій та скорочує термін окупності. Зменшення операційних витрат: експлуатація установки тригенерації порівняно з компресійними холодильними машинами коштує майже вдвічі дешевше.
- Низький рівень шуму: абсорбційна система працює практично безшумно, що особливо важливо при високих потужностях.
- Довговічність: відсутність рухомих деталей у холодильній установці дозволяє значно продовжити термін служби до капітального ремонту - до 20 років.
- Відповідність міжнародним протоколам охорони озонового шару: абсорбційні машини не використовують холодоагенти, що відповідає вимогам протоколів захисту озонового шару атмосфери.
Потенційні галузі застосування когенерації та тригенерації включають різні сектори: промислові підприємства, заводи, підприємства сфери послуг (наприклад, пекарні, хімчистки та інші), нафтопереробні заводи, медичні установи, готелі, торгові центри, адміністративні будівлі, фермерські господарства, а також житлові та громадські об'єкти: квартири, будинки, лікарні, курорти, спортивні центри, казарми тощо. У багатьох випадках тепло, вироблене установками, може бути використане в низькотемпературних процесах виробництва, таких як сушіння, обробка харчових продуктів, обігрів приміщень та води, а також охолодження приміщень з використанням холодильних абсорбційних машин.
- Новинка7 374 700 ₴MC125CAS-NG В наявності
- Новинка9 772 600 ₴MC250CAS-NG В наявності
- Новинка12 930 600 ₴MC450CAS-NG В наявності
- Топ продаж27 282 000 ₴PC1250CAS-NG В наявності
- 19 545 300 ₴WC750CAS-NG В наявності
- Топ продаж27 824 900 ₴WC1250CAS-NG В наявності
- 34 837 600 ₴WC2000CAS-NG В наявності
- 42 121 900 ₴WC2500CAS-NG В наявності